Nasza misja

08.07.2013 16.12

„Chcemy stworzyć Miasto, które zadziwi świat. Otoczone zielenią ekologiczne Miasto na wodzie, które zmieni myślenie o tym, jak i po co żyje człowiek” – ogłoszona w 2008 roku wizja Szczecin Floating Garden_2050 z roku stawia na rozmach, ekologię i jakość życia.

 

Szczecin po zrealizowaniu programu „Poprawa jakości wody w Szczecinie” podejmuje kolejne wielkie wyzwanie dotyczące infrastruktury miasta.

 

Budujemy Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów. Nazwaliśmy go EcoGenerator, bo z bezużytecznych śmieci będzie generować czystą, pozytywną energię. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii odpady – w bezpieczny dla środowiska sposób - zostaną przetworzone w ciepły, energetyczny impuls. Chcemy, by był to impuls do proekologicznych działań i postaw. Dlatego EcoGenerator będzie nie tylko nowoczesnym zakładem przemysłowym na miarę Floating Garden_2050, ale także aktywnym ośrodkiem edukacji ekologicznej. Będzie zielonym sercem miasta.

 

Odwołujemy się do idei zrównoważonego rozwoju, która opiera się na założeniu, że współczesne pokolenie nie może rozwijać się kosztem warunków życia następnych pokoleń.

 

Budując EcoGenerator tworzymy EcoPolis – inteligentne miasto, które rozwija się w zgodzie z naturą.

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.