Zapraszamy do akcji „Złap Eco-Bakcyla”

09.12.2014 00.00

Rozdajemy ekologiczne torby i pomagamy – nie tylko środowisku. W zamian prosimy o plastikowe nakrętki dla Iskierki. Gdzie? Outlet Park. Kiedy? 13 grudnia. Zapraszamy całe rodziny smiley

 

 

EcoBakcyl jest szczególnym rodzajem wirusa, który atakuje zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Jego objawy to troska o środowisko, prawidłowa segregacja odpadów oraz zapobieganie ich powstawaniu. EcoBakcyla złapać będzie można 13 grudnia 2014 roku w szczecińskim centrum handlowym Outlet Park, podczas akcji „Przedświąteczna Gorączka. Złap EcoBakcyla”, organizowanej przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Sp. z o. o..

Tego dnia wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w ekologicznych warsztatach, zaprojektować własną materiałową torbę na zakupy czy wykonać ozdoby choinkowe z surowców wtórnych. Wiedzę oraz umiejętności z zakresu segregacji śmieci i świadomych zakupów z myślą
o minimalizowaniu powstawania odpadów, sprawdzą specjalne konkursy. Nie zabraknie też Świętego Mikołaja, który wraz z przyjaciółmi, w inscenizacji nie tylko dla najmłodszych, złapie EcoBakcyla i zajmie się przedświątecznymi porządkami.

– Zapraszamy całe rodziny do udziału w akcji. W czasie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, kiedy wytwarzamy bardzo dużo odpadów, warto pamiętać o ekologii. Mam nadzieję, że dużo osób złapie bakcyla do ekologii i pomoże nie tylko środowisku – mówi Tomasz Lachowicz, Prezes ZUO Sp. z o. o.

Akcja ma nie tylko wymiar edukacyjny, ale i charytatywny. Z myślą o podopiecznych Stowarzyszenia Iskierka, podczas wydarzenia trwać będzie zbiórka plastikowych nakrętek. Osoby, które przekażą min. 20 sztuk, otrzymają ekologiczne torby na świąteczne zakupy.

Akcja „Przedświąteczna gorączka. Złap EcoBakcyla” organizowana jest częścią programu edukacyjnego, który towarzyszy projektowi pod nazwą „Budowa Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego”.

 

Miejsce: Centrum Handlowe Outlet Park w Szczecinie, ul. Struga 42

Termin: 13 grudnia 2014 roku

Czas: 11.00-17.00

 

 

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.