Dwa walczaki już zamontowane

17.02.2015 00.00

Ostatni faza mocowania walczaka do kotła

 

Dziś rano odbyła się operacja montażu drugiego walczaka. Walczak to jedna z najważniejszych części kotła, a na pewno najwyżej położona. Spaliny powstałe podczas spalania odpadów na ruszcie będą podgrzewać kocioł wodno-parowy. Wytworzona w kotle para o parametrach min. 40 bar i 400 stopni C. trafi do turbiny sprzężonej z generatorem energii elektrycznej. Para z upustu turbiny wykorzystywana będzie do produkcji energii cieplnej. To właśnie w walczaku nastąpi rozdzielenie pary wodnej od wody.

EcoGenerator będzie miał dwie linie spalania odpadów, a tym samym dwa kotły i dwa walczaki. Oba są już na swoich miejscach. Montaż drugiego rozpoczął się puntktualnie o ósmej. Potężny dźwig samobieżny wyniósł 20-tonowy zbiornik wysoko w górę, gdzie na swoich stanowiskach czekali już pracownicy firmy Remak, odpowiedzialni za montaż  kotłów i elektrofiltrów EcoGeneratora.

Osadzanie walczaka na rurach opadowych kotła odbyło się bez zakłóceń. Najpierw zbiornik został zamocowany uchwytami monterskimi, a potem po idealnym wypoziomowaniu - przyspawany.

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.