Konferencja o spalarniach w Radissonie

31.05.2015 00.00

„Zakłady termicznego przekształcania odpadów jako RIPOK” – to tytuł konferencji, która odbędzie się 1 czerwca w sali Concerto hotelu Radisson Blue.

W Polsce trwa program budowy dużych zakładów termicznego przekształcania odpadów komunalnych (ZTPOK), które rozpoczną pracę pod koniec tego i w 2016 roku. Będą mieć status instalacji ponadregionalnych. Ich łączna moc przerobowa wyniesie 1 mln ton odpadów. Urzędy marszałkowskie rozpoczęły prace nad aktualizacjami wojewódzkich planów gospodarki odpadami (WPGO), tak, by uwzględnić funkcjonowanie i udział ZTPOK-ów w rynku. Doświadczenia europejskie wskazują, że spalarnie odpadów są niezbędnym uzupełnieniem gospodarki odpadami w regionie. Pojawienie się nowych instalacji typu ZTPOK rodzi jednak wiele pytań. Zarządzający obecnymi RIPOK-ami podnoszą kwestie konkurencyjności w kwestii pozyskiwania strumienia odpadów.

Tym właśnie problemom poświęcona będzie konferencja  w Radissonie.

 

Wiceminister Środowiska Janusz Ostapiuk

 

W spotkaniu wezmą  udział m.in.: Wiceminister Środowiska Janusz Ostapiuk, dr Alexander Gosten, z berlińskiej spalarni odpadów komunalnych BSR oraz naukowcy, samorządowcy i przedstawiciele firm komunalnych zajmujących się gospodarką odpadami z całej Polski.

2 czerwca zaplanowano wyjazd techniczny do spalarni w Berlinie dla zainteresowanych uczestników konferencji.

Organizator: Ekorum – na zlecenie Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin i Zakładu Unieszkodliwiania odpadów w Szczecinie.

 

Program:

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.