EcoGenerator pracuje non-stop mimo epidemii

18.05.2020 14.45

Wiele firm ze względu na koronawirusa ograniczyło bądź nawet całkowicie  zawiesiło działalność. Nie dotyczy to branży odpadowej w tym EcoGeneratora.

 

 

Odpady komunalne ze Szczecina dowożą pojazdy Remondisa, firmy Suez i MPO,  a z dalszych stron inni dostawcy.

Wydajność zakładu po bardzo dobrym pierwszym kwartale nie słabnie. W kwietniu przetworzył termicznie 15 tys. ton odpadów i przesłał do sieci ciepłowniczej 61,2 tys. gigadżuli, a do elektrycznej 31,2 tys. MWh.

- Po zamknięciu dużych galerii handlowych odpadów komunalnych ze Szczecina było trochę mniej – mówi Marek Sułkowski, specjalista ds. dostaw w EcoGeneratorze. - Ale po tygodniu wszystko wróciło do normy. Ludzie mimo kryzysu wytwarzają tyle samo odpadów, co wcześniej.

Zakład, by zmniejszyć ryzyko infekcji wśród załogi został zabezpieczony. Przy wejściach rozłożono maty nasączone płynem dezynfekcyjnym, pracownicy otrzymali środki indywidualnej ochrony (płyny dezynfekcyjne, rękawiczki jednorazowe, maseczki), na podorędziu jest bezdotykowy termometr.

Do niezbędnego minimum ograniczono kontakty między pracownikami, część pracuje zdalnie, część rotacyjnie. W punkcie dowodzenia spalarnią, w nastawni obowiązuje szczególny reżim: mogą w nim przebywać maksimum trzy osoby plus suwnicowy.

Systematycznie odkażane są pomieszczenia socjalne oraz hala wyładunkowa.

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.