EcoGenerator w blasku fleszy. Znajdziemy się w wyjątkowym albumie

08.07.2022 08.45

EcoGenerator zadebiutuje na łamach albumu fotograficznego przygotowywanego przez członków Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego i firmę CSL Internationale Spedition. Premiera albumu odbędzie się jesienią.

 

Pani Anna, pan Bartosz i pan Bogusław podczas pleneru fotograficznego w EcoGeneratorze. Dziękujemy za przemiłe spotkanie!

 

To będzie już siódma edycja albumu fotograficznego, z tekstami w trzech językach (polski, angielski, niemiecki), poświęconego Szczecinowi. Wszystko zaczęło się od publikacji dotyczącej Starej Rzeźni. Później były „The Tall Ships Races”, „Classic Cars”, „Szczecińskie kamienice”, „Zielony Szczecin”.

 

-  Rok temu, wydaliśmy album „Wodny Szczecin”, w którym znalazły się zdjęcia związane z rekreacją, turystyką, zahaczyliśmy też o tematy związane z przemysłem, głównie stoczniowym i portowym – mówi Bodek Macal, wiceprezes Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego. - W tym roku wydajemy album „Przedsiębiorczy Szczecin”, związany z szeroko rozumianą pracą. Pojawi się w nim rzemiosło – zakłady szewskie, piekarnie i oczywiście wiodące zakłady przemysłowe takie jak stocznia. Pomyśleliśmy, że nie powinno zabraknąć również EcoGeneratora.

 

Z fotografami STF-u, którzy mieli robić zdjęcia do tego albumu w naszym zakładzie, umówiliśmy się 1 lipca po południu. Niestety tego dnia niebo nie sprzyjało żadnym planom. Potężna ulewa jaka przeszła nad miastem sprawiła, że dotarło do nas tylko trzech członków Towarzystwa. Cieszymy się jednak, że im się to udało, nie poddali się pogodzie, trudnościom komunikacyjnym i spędzili u nas dwie godziny robiąc zdjęcia.

 

 

 

Kiedy po wizycie na instalacji wyszliśmy przed budynek i zaproponowaliśmy im jeszcze kilka ciekawych ujęć z zewnątrz, usłyszeliśmy: Nie ma już potrzeby. Mamy to! Czekamy zatem z niecierpliwością na publikację i efekty tej pracy.

 

 

 

 

 

Uroczysta premiera albumu „Przedsiębiorczy Szczecin” odbędzie się w październiku. Będzie on zawierać około 200 zdjęć różnych miejsc wraz z krótkimi opisami. Wśród nich znajdzie się kilka z EcoGeneratora.

 

- Wybór zdjęć nigdy nie należy do łatwych – dodaje Bodek Macal. – przygotowanie zdjęć do albumu zazwyczaj przebiega dwuetapowo. W każdym z nich  fotografowie nadsyłają grubo ponad tysiąc zdjęć, z których wybrać musimy około 100. Czeka nas intensywna praca, ale wierzymy, że efekt będzie tego warty.

 

„Przedsiębiorczy Szczecin” oraz wcześniej wydane albumy można kupić tylko w znajdującym się na Łasztowni Kubryku Literackim.

 

O tym co dzieje się w EcoGeneratorze piszemy też na naszym Facebooku i Instagramie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.