Najpierw zagrzewała Portowców do gry, potem rozgrzała nasz kocioł

28.09.2023 10.20

 

Jak to leciało? „Wygrywasz czy nie, ja i tak kocham Cię, bo najlepsza w Polsce jest Pogoń Szczecin MKS!” Mecze Portowców przysparzają wielu emocji a kibicowskie atrybuty bez wątpienia dodają widowisku kolorytu a zawodnikom energii do walki. Kiedy te emocje opadają a energia po meczu staje się zbędna, to i atrybuty czasem bywają już zniszczone i niepotrzebne.

 

 

EcoGenerator jednak z tego, co już niepotrzebne (odpady komunalne, zmieszane) potrafi wyprodukować czystą energię. Tak też stało się z gigantyczną flagą, która trafiła do naszego bunkra na odpady. Stamtąd operator suwnicy za pomocą kilkutonowego chwytaka wrzucił ją do kotła prosto na rozpalony ruszt. Dzięki temu flaga miała swój udział w produkcji energii elektrycznej, która zasila m.in. lampy uliczne w Szczecinie oraz energii cieplnej, którą można poczuć w kranach.

 

 

Ale czy taka flaga powinna trafić do odpadów zmieszanych? Pomijając kwestie sentymentalne, jako odpad zgodnie z zasadami postępowania z odpadami komunalnymi, które są określone w dokumencie prawa miejscowego na terenie Gminy Miasto Szczecin, tekstylia i odzież są wymienione w grupie odpadów, które powinny być gromadzone selektywnie.

 

 

Zniszczona flaga powinna zatem zostać zawieziona do jednego z Ekoportów w naszym mieście. Tam nieodpłatnie odbierane są dostarczane przez mieszkańców Gminy Miasto Szczecin odpady komunalne, zebrane w sposób selektywny, w tym między innymi tekstylia oraz odzież.

Jeżeli dobrze rozpoznaliśmy napis na fladze, najprawdopodobniej należała ona do kibiców z sąsiedniej gminy Police. W takiej sytuacji powinni ją przekazać do PSZOK zlokalizowanego w Policach przy ul. Tanowskiej.

 

Bieżące informacje z EcoGeneratora zamieszczamy też na naszym Facebooku i Instagramie. Polub nas! 

 

 

 

 

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.