EcoGenerator i Noc Naukowców

01.10.2015 00.00

30 tys. osób wzięlo udział w szczecińskiej Nocy Naukowców, która odbyła się 25 września w kampusie ZUT przy al. Piastów. Jedną z atrakcji było oblegane przez całą imprezę stoisko EcoGeneratora.

 

Wiele stoisk i urządzeń miało charakter interaktywny. Na ludzi o mocnych nerwach i ciałach czekał żyroskop. To obracające się pierścienie, które sprawiają, że można poczuć się jak astronauta na orbicie. Fani nowych technologii mogli wziąć udział w pokazie wykorzystującym czujniki przenoszące ruchy rąk do wirtualnej rzeczywistości. Przygotowano również warsztaty plastyczne, robotyczne a nawet kryminalistyczne oraz wiele innych atrakcji.

Europejska Noc Naukowców to impreza cykliczna, organizowana od 2006 roku w krajach członkowskich UE. Jej celem jest promocja nauki. W Szczecinie Noc Naukowców organizuje ZUT. EcoGenerator był uczestnikiem i partnerem tegorocznej edycji (także zeszłorocznej). Poprzez gry, zabawy, doświadczenia przybliżamy zwiedzającym projekt budowy spalarni odpadów komunalnych w Szczecinie.

 

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.