Nasza podkowa bohaterką filmu [wideo]

12.05.2022 14.10

Spojrzenie na budynek EcoGeneratora z drona – to już było. Dron w bunkrze z odpadami i lawirujący między elementami instalacji – to coś zupełnie nowego! Do tego ekipa z walizkami pełnymi skomplikowanych urządzeń, mężczyzna w elektronicznych goglach i drugi w garniturze a w tle podkowa i filmowy scenariusz. Działo się, działo!

 

 

Kiedy wysiadł z auta na parkingu EcoGeneratora, pomyśleliśmy, że ktoś przyjechał na ślubną sesję fotograficzną. Szybko się jednak okazało, że elegancki mężczyzna w garniturze nie miał przy sobie partnerki w białej sukni. Pojawili się za to jego koledzy z walizkami pełnymi różnych urządzeń. Elektroniczne gogle, dron, kamery, pokrętła, śrubokręty… Ekipa rozgościła się w naszej instalacji i przystąpiła do pracy. Bohaterką zamieszania była podkowa, która trafiła do naszej gabloty z kontenerów na złom odzyskany po termicznym unieszkodliwianiu odpadów w EcoGeneratorze. Nie będzie już uświetniać naszej wystawy. Zdecydowaliśmy powierzyć jej nowe zadanie - ma być świadectwem naszych czasów dla pokoleń. Wszystko za sprawą kapsuły czasu, która powstaje w ramach jubileuszu 60 - lecia Szczecińskiej Energetyki Cieplnej, do której trafi.

 

 

- Kapsuła ma zostać otwarta w 2050 roku. Znajdą się w niej ciekawe i charakterystyczne przedmioty z naszych czasów, od naszych partnerów, pracowników, klientów – wymienia Danuta Misztal, rzecznik prasowy SEC. – Zawartość kapsuły jest objęta tajemnicą do czasu jej skompletowania i przygotowania prezentacji podczas jubileuszu, który planowany jest w czerwcu.

 

Na potrzeby tej prezentacji SEC przygotowuje film z powstawania kapsuły i to stąd ta niezwyczajna wizyta filmowej ekipy. Docelowo kapsuła ma zostać zakopana na terenie należącej do SEC Ciepłowni Rejonowej Dąbska.

 

 

 

Kulisy filmu SEC - więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie.

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.