Kąpiel opon obowiązkowa

13.09.2022 13.00

Opony pojazdów przywożących odpady do EcoGeneratora przed wyjazdem z zakładu przechodzą obowiązkową kąpiel. Wszystko po to, by nie dopuścić do zanieczyszczenia dróg.

 

 

Dziesiątki transportów dziennie, pięć bram wyładunkowych. Pojazdy podczas wyładunku odpadów ustawiane są idealnie w tych bramach, tak by cała zawartość trafiła bezpośrednio do bunkra. Niestety nie zawsze się to udaje i mimo że hala jest na bieżąco sprzątana, może się zdarzyć, że odpady znajdą się w hali wyładunkowej a poruszające się po niej pojazdy, wywiozą je na oponach poza teren zakładu.  Zagrożenie takie przewidziano już na etapie projektowania EcoGeneratora, w związku z tym w zakładzie musiało powstać stanowisko do dezynfekcji opon, którego zadaniem jest to zagrożenie wyeliminować.

 

 

Pomijając okres silnych mrozów, kierowcy transportujący odpady są zobowiązani do przejazdu przed opuszczeniem zakładu przez miejsce, w którym pod ciśnieniem myte są opony w ich pojazdach. Używa się do tego zwykłej wody, która po prostu spłukuje odpady, które ewentualnie zgromadziły się na oponach. Urządzenie uruchamia się automatycznie, w momencie najazdu na określoną strefę. Ruch pojazdów jest zaplanowany tak, by umożliwić przejechanie przez stanowisko dezynfekcji opon każdemu z nich. Korzystanie z tej możliwości jest w interesie samych kierowców, którzy po opuszczeniu terenu EcoGeneratora, odpowiadają za ewentualne zanieczyszczenie dróg.

 

 

 

O EcoGeneratorze przeczytasz też na naszym Facebooku i Instagramie. Polub nas! 

 

 

 

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.