Robert Lewandowski pilnuje, byśmy nosili kamizelki i odblaski

04.11.2022 12.40

Wszyscy pracownicy naszego zakładu są zobowiązani do stosowania na jego terenie m.in. kamizelek lub szelek ostrzegawczych. Przydzielona jest im również odzież robocza z wszytymi elementami odblaskowymi oraz wstawkami w jaskrawych kolorach. To dzięki tym elementom są lepiej widoczni dla manewrujących na placu pojazdów. Lepsza widoczność, to większe bezpieczeństwo także na drodze i na ulicach miasta. To bardzo ważne szczególnie jesienią i zimą, dlatego namawiamy: Noście odblaski tak jak my!

 

 

- Szelki lub kamizelki ostrzegawcze to ważny element bezpieczeństwa. Jego zadaniem jest zwiększenie naszej widoczności podczas przemieszczania się, dlatego wykonane są w kolorach pomarańczowych, żółtych itp. Kolory te są szczególnie widoczne dla kierowców – zauważa Robert Lewandowski, główny specjalista ds. BHP w EcoGeneratorze. - Natomiast elementy odblaskowe najlepiej sprawdzają się w sytuacji, gdy ograniczone jest światło dzienne, naturalne, ponieważ ich celem jest odbicie światła w kierunku jego źródła, czyli wszystkich pojazdów.

 

Gdyby nie intensywny kolor spodni pieszego znajdującego się na zdjęciu po prawej stronie, nie byłby praktycznie widoczny. Na fotografii po lewej stronie on i inny pieszy, mają na sobie kamizelki. Widać ich z daleka. 

 

Na tym zestawieniu zdjęć ponownie widzimy pieszych w kamizelkach ostrzegawczych oraz pieszego bez takiej kamizelki. Jeśli przyjrzymy się w miejsca wskazane przez strzałki, zobaczymy, że tam też widać osoby. Możemy je zauważyć tylko dlatego, że są w kamizelkach. 

 

Odblaski zdają egzamin szczególnie w jesienne i zimowe poranki czy popołudnia, kiedy na zewnątrz jest ciemno. 20 metrów to niewiele dla prowadzącego samochód kierowcy, który nagle musi zahamować, by przepuścić pieszego. Znacznie więcej czasu na reakcję, ma kiedy ta odległość zwiększa się do 150 metrów. Jest to możliwie, właśnie wtedy, kiedy pieszy ma na sobie elementy odblaskowe. Te widoczne są z daleka. Takie elementy także zwiększają bezpieczeństwo Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. To osoby, które poruszają się pieszo, rowerem, czy hulajnogą.

 

Każdą wizytę edukacyjną w naszym zakładzie kończy wręczenie upominków w postaci ecogeneratorowych gadżetów. Wśród nich są też takie, które poprawiają nasze bezpieczeństwo na drodze. Nie chowajcie ich do szafy! Noście nasze odblaskowe worki, breloczki i opaski.

 

 

- Zwróćmy uwagę na to, by elementy odblaskowe nie zostały przesłonięte przez odzież – podpowiada Robert Lewandowski. – Najlepiej umieszczać je na nogawkach, rękawach a także plecakach i torbach. Warto też kupować ubrania z wszytymi elementami odblaskowymi. Dobrym pomysłem jest też zakup kamizelki odblaskowej i używanie jej w drodze do pracy czy szkoły.

 

 

 

 

Informacje o EcoGeneratorze możesz śledzić także na  naszym Facebooku i Instagramie. Polub nas! ​

 

 

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.