Intensywne dni w EcoGeneratorze. Robimy zapasy

21.12.2022 14.40

EcoGenerator gromadzi właśnie zapasy, by w czasie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nie zabrakło mu paliwa. Transporty przyjeżdżają jeden po drugim a bunkier z odpadami wypełnia się powoli do maksimum.

 

 

W czasie weekendów i dni świątecznych do EcoGeneratora nie przyjeżdżają ciężarówki i śmieciarki z odpadami.  Nie oznacza to jednak, że zakład w tych dniach nie pracuje. Pracuje, cały czas termicznie unieszkodliwia odpady i produkuje energię cieplną oraz elektryczną a wszystkiego pilnuje kilkanaście osób pracujących na zmiany. Do tej produkcji niezbędne jest mu jednak paliwo, jakim są odpady. Skoro nie ma transportów, musi zrobić zapasy.

 

Zazwyczaj w bunkrze EcoGeneratora znajduje się około 2 tys. ton odpadów. Kiedy jedne trafiają na ruszt, inne są zrzucane do bunkra z ciężarówek, śmieciarek i innych pojazdów. W czasie świąt transportów nie ma, dlatego już w okresie przedświątecznym, bunkier wypełnia się po brzegi i ilość odpadów zwiększa się dwukrotnie. Bywają dni, że dostarczanych jest około tysiąc ton odpadów.

 

To ma zapewnić spokojne funkcjonowanie zakładu i zabezpieczyć go przed samym okresem świątecznym i ewentualnymi brakami ze strony dostawców przed samymi świętami i zaraz po nich. Te braki mogą wynikać z grafików kierowców, urlopów itd. a także np. z warunków atmosferycznych, które mogą utrudnić dojazd transportom z regionu.

 

 

W drugim tygodniu nowego roku, po święcie Trzech Króli, rozpocznie się stabilizacja transportów i znów dziennie do EcoGeneratora będzie trafiać około 750 ton odpadów, które przyjadą około 70 transportami.

 

2022 to pierwszy rok, który EcoGenerator zamknie ze zwiększoną pod koniec 2021 roku wydajnością. W przyszłym roku ta wydajność nie zmieni się i będzie to nadal 176 tys. ton odpadów rocznie.

 

 

Bieżące informacje o EcoGeneratorze także na naszym Facebooku i Instagramie. Polub nas! ​     

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.