Jeszcze więcej gości w EcoGeneratorze. Podwajamy liczbę wizyt

30.12.2022 09.10

Od momentu wznowienia wizyt edukacyjnych w październiku 2022 roku, EcoGenerator odwiedziło ponad 240 uczniów i ich opiekunów z 10 szkół ze Szczecina i okolic. W semestrze letnim spodziewamy się jeszcze większej liczby gości, bo wizyt będzie dwa razy więcej.

 

 

Edukacyjne spotkania w naszym zakładzie powróciły jesienią tego roku po długiej trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią. Po ogłoszeniu tej informacji wszystkie terminy do końca roku szkolnego zapełniły się w ciągu tygodnia. I tak gościliśmy u siebie już dwie klasy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Szczecinie, przyszłych techników energii odnawialnej z Zespołu Szkół nr 4 w Szczecinie, dzieci ze szczecińskich podstawówek nr 5, 61, 33 i Polsko-Amerykańskiej Szkoły Prywatnej. Zwiedzić EcoGenerator przyjechały również studentki z Uniwersytetu Szczecińskiego a także uczniowie ze szkół w Mierzynie czy Lubanowie.

 

Największe wrażenie na wszystkich zrobiła „wielka stalowa łapa”, bunkier z odpadami, ogień w kotle, który można bezpiecznie podglądać, czy ogromna waga, która pomieści całą klasę.

 

 

 

 

 

 

W sumie bramy EcoGeneratora przekroczyło 210 uczniów i 32 opiekunów w ramach wycieczek odbywających się raz w tygodniu.

 

 

Od nowego roku podwajamy liczbę wizyt. Po feriach zimowych będziemy przyjmować nie jedną a dwie grupy tygodniowo. Niestety nie mamy już jednak wolnych miejsc. Wszystkie dodatkowe terminy zostały zajęte przez grupy, które oczekiwały na liście rezerwowej.

 

To otwarta lista, na której zapisujemy zainteresowane wizytami grupy. Jeśli jakiś termin się zwolni lub zaczniemy zapisy na kolejny rok szkolny, te grupy będą przyjmowane w pierwszej kolejności. Jak zapisać się na listę rezerwową? Wystarczy podążać za instrukcją opisaną na naszej stronie internetowej www.ecogenerator.eu w zakładce „Zwiedzanie”.

 

Warto się zapisać, bo to wyjątkowa okazja, by zobaczyć EcoGenerator od środka i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Na przykład tego, jak z odpadów wytwarzamy energię i jakie znaczenie dla ochrony środowiska i nowoczesnej gospodarki mają spalarnie odpadów komunalnych. Zapraszamy na wycieczki edukacyjne grupy zorganizowane. Mamy mnóstwo ciekawych informacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do zobaczenia!

 

Więcej informacji z EcoGeneratora także na naszym Facebooku i Instagramie. Polub nas! ​     

 

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.