Brązowy w naszym bunkrze. Nie powinno go tu być

07.06.2023 10.00

Być może się zniszczył, być może został uszkodzony a może już nie podobał się właścicielowi. Do naszego bunkra trafił brązowy pojemnik na bioodpady. Ktoś wyrzucił go do odpadów zmieszanych i popełnił błąd. Jeśli chcemy pozbyć się takiego pojemnika, powinniśmy ten fakt zgłosić.

 


 

Dużą czujnością wykazał się operator suwnicy w EcoGeneratorze, który w bunkrze mogącym pomieścić kilka tysięcy ton odpadów dostrzegł pluszowego misia i kubeł na bioodpady. Gdyby przez nieuwagę w całości rzeczy te trafiły do leja zasypowego, z którego odpady wpadają na ruszt, mogłoby dojść do niedrożności leja i odcięcia buchającego ogniem kotła od paliwa, jakim są odpady właśnie. Na szczęście kubeł i miś zostały zauważone i wydobyte na galerię bunkra.

 

 

Pojemniki na bioodpady kupujemy sami

 

Należy przypomnieć, że wyposażenie nieruchomości w brązowe pojemniki na bioodpady jest obowiązkiem właściciela nieruchomości. Można w nie zaopatrzyć się u podmiotów odbierających  odpady komunalne z posesji, ale przede wszystkim w sklepach stacjonarnych i internetowych oferujących tego rodzaju asortyment. Ważne jest jednak aby pojemnik spełniał normę PN-EN 840, wskazaną w przepisach lokalnego prawa. Warto dodać, że pozostałe wyposażenie nieruchomości w pojemniki i worki służące gromadzeniu odpadów na nieruchomości w sposób selektywny, realizowane jest przez  Gminę Miasto Szczecin za pośrednictwem firm, z którymi gmina podpisuje umowy w tym zakresie.  

 

 

Chcesz wyrzucić stary pojemnik? Zgłoś to

 

W przypadku uszkodzenia pojemnika, mieszkaniec lub zarządca powinien poinformować o tym fakcie Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta – telefonicznie pod numerem 91 435 11 99 lub poprzez e-mail skierowany na adres gospodarka_odpadami@um.szczecin.pl Na podstawie tego zgłoszenia podmiot obsługujący nieruchomość w zakresie odbioru odpadów zabierze  uszkodzony pojemnik.

 

A co stało się z kubłem, który trafił do EcoGeneratora a także z towarzyszącym mu wielkim pluszowym misiem? Odpady te zostały przywiezione do zakładu jako transport odpadów o odpowiednim kodzie, więc zostały zmielone w kruszarce i termicznie zutylizowane z pozostałymi odpadami komunalnymi.

 

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie. Polub nas! 

 

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.