Jedyne takie dzieło na świecie. Jest w EcoGeneratorze!

30.10.2023 12.20

Od teraz wszyscy goście odwiedzający EcoGenerator będą mogli nie tylko podziwiać nasz zakład, ale także unikatowe dzieło sztuki. Główny korytarz prowadzący na instalację zdobi bowiem „Gwiaździsta noc” Vincenta van Gogha. To oryginał, jedyny taki na świecie!

 

 

Dlaczego jedyny? Jesteśmy pewni, że nie ma drugiego identycznego dzieła. Wszak posiadana przez nas „Gwiaździsta noc” Vincenta van Gogha została „namalowana” przez szczecinian i to za pomocą kilkuset nakrętek! Dostarczyły je głównie szkoły i przedszkola z naszego miasta. Trzeba było nie tylko zgromadzić nakrętki w odpowiednich kolorach, ale później także je posegregować. Tutaj również z pomocą przyszła młodzież. Profesjonaliści z „Pleciugi” zajęli się natomiast przygotowaniem szablonu dzieła. Szkic, naniesienie barw, numeracja. Tak, by wykonawcom, jak najbardziej ułatwić zadanie.

 

 

 

 

 

Obraz powstał podczas ekologicznego eventu na Placu Teatralnym w Szczecinie przed Teatrem Lalek „Pleciuga”. Wszystko odbyło się w ramach wspólnego projektu „Pleciugi” i EcoGeneratora pn. „Energia z serca”.

 

 

 

 

W programie wydarzenia oprócz wspólnego tworzenia z nakrętek obrazu Vincenta van Gogha, była także wystawa lalek teatralnych przygotowanych z odpadów, „Wielka wymianka” – stolik, przy którym można było się wymienić zbędnymi rzeczami (zabawki, książki, gadżety) czy warsztaty – „Stwórz swój totem!” (tworzenie własnych totemów z rzeczy, które są zbędne w domu). Na miejscu nie zabrakło też stoiska EcoGeneratora, przy którym opowiadaliśmy o naszym zakładzie i przypominaliśmy zasady segregacji śmieci.

 

 

I to nie koniec! „Energia z serca” płynie nadal. Obecnie w ramach tego projektu na elewacji Teatru Lalek „Pleciuga” powstaje wyjątkowy mural a w planach na wiosnę są warsztaty z tworzenia hoteli czy poidełek dla owadów.

 

 

 

Przypomnijmy. Zadaniem projektu „Energia z serca”, który wystartował pod koniec sierpnia jest budowanie w świadomości młodych ludzi postaw ekologicznych, uwrażliwienie na piękno natury, za którą wszyscy jesteśmy odpowiedzialni oraz zachęta do twórczych działań. To wydarzenie kierowane do każdego bez względu na wiek.

 

Wiecej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie. Polub nas! 

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.