Wyposażenie sali do edukacji ekologicznej przekazane. Uczniowie już nie mogą się doczekać

10.11.2023 11.00

Gry i zabawy ekologiczne, interaktywne quizy i testy wiedzy o  środowisku, karty pracy dotyczące segregacji odpadów czy znajomości praw natury a nawet mapy i mikroskop. To tylko nieliczne pomoce naukowe, które wczoraj od EcoGeneratora oficjalnie otrzymała Szkoła Podstawowa nr 59 w Szczecinie. Jej uczniowie z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w pierwszą akcję „Sprzątania świata z EcoGeneratorem – Razem damy moc odpadom” a my chcielibyśmy, by ich ekologiczna postawa i wiedza nadal się rozwijały.

 

 

Wszystko działo się we wrześniu. Uczniowie podstawówki przy ul. Dąbskiej w Szczecinie posprzątali teren wokół swojej szkoły, segregując przy tym znalezione odpady. Zrobili to z zapałem i z niemałą pomocą EcoGeneratora, który zorganizował niezbędne akcesoria do sprzątania, ale przede wszystkim odbiór zgromadzonych odpadów dzięki współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania Sp. z o.o. w Szczecinie. Te zmieszane, nienadające się do recyklingu, trafiły do naszej instalacji i jeszcze tego samego dnia zostały unieszkodliwione termicznie i przyczyniły się do produkcji energii cieplnej i elektrycznej dla Szczecina.

 

Wydarzenie odbyło się w ramach pierwszej akcji „Sprzątania świata z EcoGeneratorem – Razem damy moc odpadom”, która została zarejestrowana jako jedna z akcji 30. finału „Sprzątania świata - Polska”. Poszczególne etapy wydarzenia relacjonowaliśmy na naszej stronie internetowej oraz w social mediach. Przekazanie wyposażenia sali do edukacji ekologicznej jest ostatnim z nich. Wiemy jednak, że nie oznacza on końca ekologicznego rozwoju małych szczecinian.

 

 

- Uczniowie już nie mogą się doczekać aż zaczną korzystać z tych pomocy naukowych. Są nowoczesne, interaktywne i bardzo atrakcyjne dla dzieci. Bardzo się cieszymy, że nasza szkoła wzbogaciła się o tak cenny edukacyjny asortyment i dziękujemy za to. Obiecujemy, że zrobimy z niego najlepszy użytek i przez wiele lat będą korzystać z tego kolejne pokolenia uczniów naszej placówki - podkreśla Agnieszka Witkoś, nauczycielka z SP 59 i kordynatorka akcji sprzątania ze strony szkoły. 

 

Bawcie się dobrze tą wiedzą! Niech wszystko Wam służy!

 

 

Relacja z kolejnych etapów akcji na naszym Facebooku i Instagramie. Polub nas! 

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.