Magiczna książka już w sprzedaży! Pomoże chorym dzieciom

01.12.2023 14.35

Co jest magią w codzienności szczecinian? Co daje im radość, podnosi na duchu, dodaje sił? Na te pytania odpowiada niezwykła książka pt. „Bibbidi bobbidi - Trochę magii w codzienności”, w której głos mają sami szczecinianie. Zebrane historie upiększają rysunki podopiecznych Zespołu Szkół Szpitalnych. Wydruk publikacji był możliwy dzięki EcoGeneratorowi a cały dochód ze sprzedaży ma wspomóc działalność Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe.

 

 

 

Jakie zaklęcie wypowiedziała matka chrzestna, by dodać odrobiny magii do życia Kopciuszka? Pamiętacie? Podarty fartuszek zamienił się wtedy w balową suknię, na stopach dziewczyny pojawiły się szklane pantofelki a dynia stała się karetą. Magiczne słowa brzmiały: „Bibbidi bobbidi!” i taki właśnie tytuł nosi jedyna w swoim rodzaju książka autorstwa Niny Chlosty, będąca zbiorem historii szczecinian. To 50 historii opisanych w dwóch językach – polskim i angielskim oraz 32 ilustracje.

 

 

- Pomysł na książkę powstał dzięki naszej współpracy z zespołem Szkół Szpitalnych w Szczecinie – zaczyna Nina Chlosta, uczennica Szczecin International School i młoda aktywistka. - Zainspirowani ich codzienną pracą postanowiliśmy stworzyć projekt, który nie tylko pomoże chorym dzieciom, ale również je zaangażuje. To one wykonały rysunki będące ilustracjami tej książki.

 

Zbieranie materiału trwało kilka miesięcy. Większość historii pochodzi od przypadkowych osób spotkanych w parkach czy na ulicach Szczecina.

 

Ktoś wyznaje, że magią jest dla niego jego przyjaciółka, ktoś inny przyznaje się do depresji, którą pokonał, a jeszcze ktoś, że najwspanialsze jest to, że jest gdzie pójść, że ktoś czeka… Książka ta skłania do refleksji o tym, jak ważne w życiu są rzeczy drobne, małe przyjemności i kontakt z drugim człowiekiem.

 

 

- Byliśmy też w kilku domach pomocy społecznej. Bardzo ważne było dla mnie, by odnaleźć historie bardzo różnorodnych osób. Powinniśmy dzielić się takimi opowieściami, bo dzięki temu jesteśmy wspólnotą – podkreśla Nina Chlosta.

 

A tytuł?

 

- Oryginalny tytuł wynikał z potrzeby nadania tytułu, który będzie działał na dwa języki - polski i angielski, no i musiał mieć coś wspólnego z magią w codzienności. Wtedy wpadła mi do głowy bajka Disneya "Kopciuszek", w której matka chrzestna Kopciuszka użyła właśnie zaklęcia „Bibbidi Bobbidi Boo”, by dodać trochę magii do życia Kopciuszka – wyjaśnia autorka.

 

Wydanie książki było możliwe dzięki wsparciu EcoGeneratora a cały dochód ze sprzedaży kilkuset jej egzemplarzy, pozwoli przekazać co najmniej 15 tys. zł na potrzeby Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe działającego w Szczecinie. Każdy, kto nabędzie tę wyjątkową książkę-cegiełkę przyczyni się do tego rezultatu.

 

 

Dystrybucja książki rusza w grudniu. Można ją kupić od poniedziałku do piątku w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie, w sekretariacie Oddziału Świętego Mikołaja (I piętro, Klinika pediatrii, hematologii i onkologii dziecięcej) w godzinach od 8.00 do 14.30. Natomiast w godzinach od 15.30 do 19.00 sprzedaż prowadzona jest na portierni Szczecin International School, za okazaniem potwierdzenia przelewu 25zł (tytuł przelewu: Magia w codzienności, nr konta Stowarzyszenia: PEKAO S.A. II O/Szczecin 25 1240 3927 1111 0000 4100 0269, https://stowarzyszenierodzicow.pl/kontakt 

 

Książkę można również zamówić uprzednio mailowo: books@sis.info.pl i przesłać potwierdzenie przelewu o tytule “Magia w codzienności” na podany wyżej numer konta.

 

Bieżące informacje prosto z EcoGeneratora przeczytasz na naszym Facebooku i Instagramie. Polub nas! 

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.