Nasz chwytak zachwycił kolejne setki osób

21.12.2023 15.30

Wizyty edukacyjne w EcoGeneratorze dobiegły końca. Choć w blokach startowych są już kolejne grupy, które zaczną nas odwiedzać po feriach zimowych, to chyba dobry moment by podsumować przemijający 2023 rok.  

 

 

Spotkania w ramach edukacyjnych, studyjnych i technicznych wizyt prowadziliśmy od marca do czerwca oraz od września do grudnia 2023 roku. W tym czasie naszą instalację odwiedziło ponad 1200 osób w ramach 61 wizyt. Tylko w tym roku szkolnym, od września do 14 grudnia EcoGenerator z bliska obejrzało 568 osób przybyłych w 27 grupach.

 

Miały one okazję przyjrzeć się pracy chwytaka, co zawsze wzbudzało największe emocje, zajrzeć do bunkra z odpadami czy buchającej ogniem komory paleniskowej w kotle a także posłuchać o ważnych procesach zachodzących w zakładzie i ciekawostkach. Fotorelację z każdego z tych spotkań można znaleźć na naszym  Facebooku i  Instagramie.

 

 

Trzeba podkreślić, że ostatnie miesiące tego roku przyciągnęły do naszej instalacji więcej niż do tej pory grup osób dorosłych. Gościliśmy m.in. studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie, aktywnych seniorów czy podopiecznych Domu Kombatanta. Ta ostatnia wizyta była zarazem pierwszą, w której wzięły udział osoby niepełnosprawne ruchowo. Nasz zakład jest otwarty dla wszystkich. Mogą go zwiedzić także osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

 

 

Udział EcoGeneratora w produkcji energii elektrycznej dla miejskich jednostek sprawił, że dużo liczniej niż w roku ubiegłym odwiedzali nas studenci ZUT i Uniwersytetu Szczecińskiego. Dzięki temu na miejscu mogli zapoznać się ze szczegółami tego procesu oraz dowiedzieć się czegoś więcej na temat praktyk i stażów w naszym zakładzie. Jak zawsze wśród odwiedzających znaleźli się też eksperci, budowniczowie innych instalacji oraz inwestorzy z Polski i zagranicy.

 

Przypomnijmy.  Wycieczki edukacyjne po czasach pandemii ruszyły w naszym zakładzie w październiku 2022 roku. Od tamtej pory systematycznie zapraszamy osoby chętne, by zajrzeć do EcoGeneratora i co bardzo nas cieszy - jest ich mnóstwo. Na listę rezerwową cały czas wpisują się kolejne grupy. Z uwagi na to, że większość z nich to uczniowie i studenci, sezony wizyt wyznaczają semestry.

 

 

A Ty wpisałeś się już swoją grupę na wycieczkę do EcoGeneratora?! Szczegóły na www.ecogenerator.eu w zakładce „Zwiedzanie”.

 

 

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.