Ogień znów bucha w kotłach [wideo]

12.09.2022 14.20

Na początku września w EcoGeneratorze zakończył się tegoroczny postój remontowy. Po kilku tygodniach remontów i modernizacji, zakład znów działa pełną parą.   

 

Rewizja i czyszczenie kondensatora turbiny w ramach postoju remontowego

 

Tegoroczny postój w zakładzie zaplanowano na okres od 8 sierpnia do 11 września. W tym czasie EcoGenerator nie działał na pełnych obrotach. Kotły stopniowo były wygaszane a między 15 sierpnia a 5 września ognia nie było już w obu kotłach. Prace były prowadzone równocześnie na obu liniach i instalacjach wspólnych takich jak turbozespół czy wymienniki ciepła.

 

Otwarte wymienniki ciepła

 

Czyszczenie kanału poboru wody z Duńczycy 

 

Prace trwały też w kanale zrzutu wody pochłodniczej

 

Lista zaplanowanych prac, którą zaczyna się tworzyć właściwie zaraz po zakończeniu prac remontowych ubiegłego przeglądu, objęła pięć części. Każda z tych części miała od kilku do kilkunastu podpunktów. Dla niektórych z nich zaplanowany był rozszerzony zakres prac. W tym roku na przykład zwiększony zakres prac planowany był na obmurzu kotłów.

 

W związku z tym rozruch zakładu rozpoczęto od wygrzania wyremontowanego obmurza. Z uwagi na remont wymagało to więcej czasu, bo aż kilkudziesięciu godzin. Kolejno zostały też uruchomione linie spalania. Rozruch pierwszej trwał od 6 do 9 września. W piątek można było go usłyszeć. Około godz. 15, 9 września dało się zauważyć i usłyszeć moment upustu pary na dach. Opisywaliśmy to zjawisko: Zadudni lokomotywa, potem kocioł buchnie  Druga linia była uruchomiana od 9 do 11 września.

 

 

 

Dziś zakład działa już z pełną mocą. Planowo jutro tj. 13 września ponownie włączy się do sieci Szczecińskiej Energetyki Cieplnej.

 

Więcej informacji o EcoGeneratorze na naszym profilu na Facebooku i Instagramie

 

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.