Baltic Tall Ships Regatta 2015. Chesz zaoszczędzić? Przyjdź do Strefy Eko

12.06.2015 00.00

Wielkie żaglowce i wielkie atrakcje czekają na szczecinian na Wałach Chrobrego i Łasztowni. Jeśli i Wy się tam wybieracie, koniecznie zajrzyjcie do Strefy Eko. Powiemy Wam, jak zmniejszyć domowe wydatki.

 

Znajdziecie nas w dużym namiocie, na Łasztowni. Jesteśmy na lewo od mostu pontonowego (patrząc od strony centrum)

 

Finał Baltic Tall Ships Regatta 2015 rozpoczyna się dziś i potrwa aż do poniedziałku. Znów można zwiedzać piękne żaglowce, zobaczyć paradę załóg, wziąć udział w koncertach. Wystąpią m.in. Brathanki, Pectus i Brainstorm. Czekają nas cztery dni zabawy w żeglarskiej atmosferze.

Na tak wielkiej i wspaniałej imprezie nie mogło zabraknąć EcoGeneratora.

Znajdziecie nas w Strefie Eko. Oprócz zwykłych w takich razach atrakcji (gadżety, foldery, zabawy dla dzieci) przygotowaliśmy coś specjalnego: Wystawę Eko-Dom.

Pokażemy Wam, że można dbać o ekologię w codziennym życiu  nie rezygnując z komfortu i nowoczesności. Pokażemy też, ile dzięki temu można zaoszczędzić. Tych nowych praktycznych rzeczy dowiecie się poprzez grę i zabawę.

Wystawa składa się z 4 ścian imitujących pomieszczenia w domu: kuchnię, salon, łazienkę i biuro. 

 

Wejście do namiotu Strefy Eko - jesteśmy tam razem ze ZWIK

 

W każdym pokoju uczestnik ma do wykonania odpowiednie działania, np.: ustaw pokrętło w czajniku tak, by zagotować wodę dla 3 osób, posegreguj śmieci (imitacje śmieci na rzepach), załaduj pranie do pralki (czyli nie pierz prania jeśli pralka nie jest zapełniona), wymień żarówki, ustaw termostat w łazience, ustaw pokrętło na odpowiednią temp. grzania w zimie w salonie i wiele innych.

Poza 4 pokojami znajdą się jeszcze zagadki i informacje na konstrukcjach w kształcie domków. Tam dzieci będą musiały uporać się z segregacją odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii, ułożą puzzle związane z przetwarzaniem odpadów w atrakcyjne przedmioty, rozwiążą eko-krzyżówkę itp. Wystawa odbędzie się w formie gry – animator na końcu zliczy punkty drużynie i pokaże, które odpowiedzi były poprawne albo błędne.

Poza tym przygotowaliśmy drewniane konstrukcje domków, w których umieszczone zostaną różne zagadki, zabawy i układanki związane z ekologią.

To nie wszystko. Jest też wielkoformatowa gra planszowa, także o tematyce ekologicznej. Zapraszamy, czekamy na Was.

 

Ostatnie przygotowania przed przyjęciem pierwszych gości

 

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.