Czekaliśmy na to trzy lata! Odwiedzili nas pierwsi uczniowie

13.10.2022 15.00

„Wow, ale łapa!”, „Mega był ten ogień!” Ostatnie takie głosy zachwytu na korytarzach EcoGeneratora dało się słyszeć dokładnie trzy lata temu! Wczoraj uczniowie z klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Szczecinie przerwali panującą od dawna ciszę. Byli pierwszą grupą dzieci, która odwiedziła nas po długiej przerwie. Było nam bardzo miło Was gościć!

 

 

 

 

Trzeba przyznać, że musieli przyjechać do nas po solidnym śniadaniu… A może po prostu po drodze zbierali kasztany do kieszeni? Kiedy trzecioklasiści weszli na wagę, która w EcoGeneratorze waży transporty odpadów, okazało się, że wyświetlacz pokazuje prawie tonę! Pożywne śniadanie albo…kasztany, dodały im jednak nie tylko kilogramów, ale też mnóstwo pozytywnej energii. Wpasowali się tym w EcoGenerator idealnie, bo z dobrej i czystej energii, znany jest właśnie nasz zakład. 

 

 

 

Zaczęliśmy od spotkania w sali konferencyjnej, rozmowach o środowisku, odpadach, był też czas na zabawę w segregację odpadów.

 

 

 

Dzieci nie mogły oderwać wzroku od „wielkiej stalowej łapy”, która dzięki uprzejmości pana operatora pokazała im co potrafi…

 

 

Po szybkiej wizycie w szatni i uzbrojeniu się w kaski i kamizelki poszliśmy na teren instalacji w poszukiwaniu ognia.

 

 

 

Na zewnątrz był czas na informacje na temat oczyszczania spalin i odpadów poprocesowych. Przewietrzyliśmy się też trochę. 

 

 

Na koniec nie mogło zabraknąć fotki z naszym muralem. 

 

 

 

Bardzo dziękujemy za spotkanie i za to, że chcieliście nas odwiedzić. Opowiadajcie wszystkim o EcoGeneratorze, o tym jak wiele dobrego robi dla naszego środowiska!  

 

 

 

W tym miejscu powinniśmy zamieścić informację na temat zasad zapisów na wycieczki edukacyjne i zachęcić szkoły do wysyłania maili ze zgłoszeniami. Oczywiście zachęcamy, ale jednocześnie spieszymy donieść, że obecnie prowadzimy już tylko listę rezerwową grup chętnych na wizyty. Jest tylu uczniów zainetresowanych EcoGeneratorem, że wszystkie terminy do czerwca mamy już zajęte. Możliwość zapisania się na wizytę istnieje tylko wtedy, jesli jakaś grupa zrezygnuje. Szczegóły dotyczące zapisów znajdują się w zakładce "Zwiedzanie".

 

Więcej zdjęć z pierwszej wycieczki na  naszym Facebooku i Instagramie. Polub nas! ​ 

 

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zamknij.